Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

História a súčasnosť

Ľudová hudba HESKOVCI

z Červeníka

 

  Prvé verejné muzikantské účinkovanie súrodencov Heskovcov - Dušan (kontrabas), Jozef (harmonika), Katka (husle) sa datujú asi 20 - 25 rokov späť, kedy začínali hrávať pri rodinných príležitostiach, spoločenských udalostiach v obci Červeník a jej okolí (Hlohovec, Piešťany, Trnava, Modra, Bratislava, Nitra). V roku 1990 bol Jozef Hesko iniciátorom obnovenia činnosti Folklórnej skupiny Verešvaran, kde bola potrebná ľudová hudba, ako doprovod tanečnej zložky. V roku 1993 súrodenci účinkovali na súťaži ľudových hudieb v Špačinciach ako ľudová hudba folklórnej skupiny Verešvaran. V roku 1996 sa v tej istej zostave zúčastňujú medzinárodného festivalu ľudových hudieb v Habovke na Orave, kde dostáva ľudová hudba folklórnej skupiny Verešvaran pomenovanie od Doc. Viliama J. Grusku - Ľudová hudba Heskovci.

Do roku 2000 ako speváčka Folklórnej skupiny Verešvaran, Dušanova manželka Lívia sa stáva členkou Ľudovej hudby Heskovci. V roku 2003 pribúda ľudovej hudbe nový člen, manžel Katky Heskovej - Bielikovej, Marek Bielik z Krakovian (trúbka). Takže z ľudovej hudby súrodencov sa stáva rodinná Ľudová hudba Heskovci.


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka